5 najkrajších miest v Bratislave

Bratislava ponúka zaujímavé miesta a prírodné krásy, ktoré sú skvelým lákadlom pre turistov, ale i domácich. Pozrime sa, ktoré miesta sa oplatí navštíviť.

Bratislava zaznamenáva za posledné roky významný prílev turistov. Veľa návštevníkov sa rozhodne v hlavnom meste i prenocovať. 

V Bratislave to žije počas celého roka. Organizujú sa tu festivaly, koncerty, spoločenské podujatia. Skvelé jedlo si môžete vychutnať v niektorej z miestnych reštaurácií, ktoré vás prevedú svetovými kuchyňami alebo posedieť si v niektorom z barov. 

A ktoré miesta sa oplatí v Bratislave vidieť? Tu je 5 najkrajších:

1. Bratislavský hrad

Bratislavský hrad sa rozkladá na výbežku pohoria Malé Karpaty, a to vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja. Dotvára nádhernú panorámu mesta a je ho vidieť z každého uhla. Hrad bol kedysi sídlom uhorského panovníka, dnes je Národnou kultúrnou pamiatkou. Nachádza sa tu i Historické múzeum SNM a konajú sa tu kultúrne a spoločenské podujatia. Súčasťou hradu je i vynovený park. 

bratislavský hrad

2. Železná studnička

Oddychová lokalita v bratislavskom lesnom parku dostala názov podľa železitej vody, ktorá tu pramení. Je tiež významným miestom pre spoločenské podujatia a obľúbenou prírodnou lokalitou. Dá sa tu podniknúť množstvo aktivít ako sedačková lanovka na Kolibu, člnkovanie, šport a aktivity pre deti. 

železná studienka

3. Ufo

Ufo je doslova ikonou Bratislavy a asi najviac známou stavbou z fotografií hlavného mesta. Stojí 85 metrov nad Mostom SNP a nachádza sa tu reštaurácia, kaviareň i klub. Na vyhliadku sa dostanete výťahom, odkiaľ budete vidieť nádhernú panorámu mesta do vzdialenosti až 100 kilometrov, samozrejme za pekného počasia.

ufo bratislava

4. Dunajské lužné lesy

Tento Národný park sa rozprestiera medzi Viedňou a Bratislavou a ťahá sa až po hranice s Maďarskom. Chránené mokraďové územie je domovom bobra vodného a ďalších unikátnych živočíchov a rastlín. Krásna príroda je lákadlom pre milovníkov prírody, výskumníkov i ochranárov. 

dunajské lužné lesy

5. Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum je jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia. Nachádza sa na polostrove, ktorý je vzdialený asi 20 km od Bratislavy, na rozhraní troch susediacich krajín Slovenska, Rakúska a Maďarska. Výnimočné miesto, kde sa spája moderná architektúra v kontraste s okolitou prírodou. 

danubiana bratislava

Ubytovanie v Bratislave

Ak hľadáte ubytovanie v Bratislave, je si z čoho vyberať. Hotely v Bratislave nájdete v rôznych cenových kategóriách a to iba na skok od centra mesta. Ako najlacnejšie ubytovanie v Bratislave vychádza ubytovanie na internátoch, z ktorých niektoré prešli rekonštrukciou a ponúkajú tak čisté, pohodlné ubytovanie za rozumnú cenu. Rezervovať ubytovanie v Bratislave si môžete tu: