5 úžasných výhľadov v Bratislave

Pokochajte sa výhľadom na Bratislavu a zažite tie najkrajšie panorámy. Prinášame vám 5 úžasných miest, z ktorých budete mať Bratislavu ako na dlani. 

1. Výhľad z veže Starej radnice

Staré mesto z vtáčej perspektívy si môžete vychutnať z veže Starej radnice. Stará radnica stojí na Hlavnom námestí v blízkosti Maximiliánovej fontány a patrí medzi najstaršie budovy Bratislavy. Tvoria ju viaceré budovy, a to Jakubov dom, Pawerov dom, Ungerov dom a Aponiho palác.

Stará radnica Bratislava

2. Výhľad z Bratislavského hradu

Bratislavský hrad je najnavštevovanejšou pamiatkou Bratislavy. Z nádvoria je krásny výhľad na Bratislavu, napr. Petržalku, Dunaj alebo Most SNP. Vstup je možný počas celého roka, a to i vo večerných hodinách. Dostanete sa sem zadarmo, vstup sa platí iba do hradu. 

Bratislavský hrad

3. Vyhliadková veža UFO 

Vyhliadková veža UFO je jedným z hlavných symbolov Bratislavy. Panorámu mesta máte odtiaľto ako na dlani - Bratislavský hrad, Parlament, Dóm Sv. Martina. Za priaznivého počasia je vidieť až v okruhu 100 km. Do vyhliadkovej veže vás vyvezie výťah, a to do výšky 95 metrov.

4. Výhľad z Devína

Hrad Devín sa týči na mohutnom kopci na sútoku rieky Dunaj a Morava. V jaskyni hradu sa nachádza expozícia Stavebný vývoj hradu Devín. Hrad Devín je národná kultúrna pamiatka. 

Hrad Devín Bratislava

5. Výhľad z Michalskej veže 

Michalská brána sa nachádza v historickej časti mesta a patrí k symbolom Bratislavy. Je zachovanou bránou mestského opevnenia. V jej priestoroch sa nachádza Múzeum zbraní a socha sv. Michala, podľa ktorého nesie svoj názov. Z najvyššieho poschodia Michalskej veže je úžasný panoramatický výhľad na historickú časť Bratislavy a jej okolie.

Michalská brána Bratislava